web analytics
  1. Anasayfa
  2. Bursa’da Varis Tedavisi

Bursa’da Varis Tedavisi İçin Tavsiye

Bursa’da varis tedavisi için birçok seçenek mevcuttur. Varis tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemler arasında skleroterapi, radyofrekans, lazer tedavisi, cerrahi yöntemlerle tedavi gibi seçenekler  bulunmaktadır. Bu tedavilerin her biri hastanın durumuna ve varislerinin yoğunluğuna, damar yapısına göre alanında uzman hekim tercih edilebilir.

Bursa’da varis tedavisi için öncelikle bir kalp ve damar cerrahisi uzmanına başvurulması ve ardından gerekli görülen muayene ve tetkiklerin yapılması önerilir. Elde edilen tabloya göre doktorunuz size uygun tedavi seçeneklerini önerir ve tedavi sürecini planlar.

Bursa’da birçok özel klinik ve sağlık kuruluşu varis tedavisi hizmeti sunmaktadır. Bursa varis tedavi merkezi olarak, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doktorumuz tarafından varis tedavisinde başarılı sonuçlar alan bir özel sağlık kuruluşu olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Memnun olarak kliniğimizden ayrılan her hastamız bizlerin sevinci olmakta.

Bursa varis tedavisi doktoru

 

Varis Doktoru Tavsiye

Genellikle bireylerin hastalandığında veya bir tedavi için plan yapmaya başladığında ilk başvurduğu kaynaklardan biri çevresine, akrabalarına, eşine-dostuna danışması ve tavsiye istemesidir. Örneğimizden hareketle, varisleri olan bir kişi ilk iş olarak çevresinde bu hastalığın tedavisi görmüş ve mutlu sonuçlarla sonlandırmış kişiler ararlar, başarılı tedaviye imza atan doktoru araştırıp tavsiye ararlar. Yakın çevresinden yeteri kadar sonuç alamayan bireyler ise çağımızın başvuru kaynağı olan interneti kullanarak kendileri gibi aynı hastalıktan muzdarip olan, çeşitli adımları izleyerek tedavisini başarıyla olan, başından geçenleri ve tecrübeleri anlatan insanlardan görüşlerini okumak ister. Bu aşamayı da genellikle internete “varis doktoru tavsiye”  veya “en iyi varis doktoru” şeklinde yazarak takip eder. Okuduğu sonuçlardan çıkarımlar yaparak tedavi olmak istediği sağlık kuruluşunu veya doktoru tercih etmeye başlar.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir >>  Varis Kremleri İşe Yarıyor mu?

Hasta Yorumlarının Önemi

Çok önemli fikirler verse de hasta yorumlarında dikkat edilmesi gereken bir husus mutlaka vardır. Yorumlarda manipüle, taraflı ve kötü niyetli olanların olabileceği unutulmamalıdır. Bunun için de hasta yorumları okunurken objektif bir gözle yaklaşılmalı, yorum/tavsiye sahibinin samimiyetinden emin olunmalı, yazılan yorum içeriği çok iyi analiz edilerek gerçek bir hasta memnuniyeti olup olmadığı analiz edilmeli, çeşitli sebeplerle kuruluşa/hekime kötü yorumlarda bulunmuş yorumların aslı ve gerçekliği araştırılmalı (Maalesef tedavi harici hususlarda uzlaşıya varamamış veya başka bir kişisel nedenle direkt karalamaya girmiş kişiler olabiliyor) yazılan her şeye hemen itimat edilmemelidir.

Sadece Bir Tavsiye İle Kalınmamalı

Varis doktoru tavsiyesinde bulunan ve daha önce bu hastalık başından geçmiş bir kişinin tavsiyesi, sizler için son noktayı koyan bir adım olarak kalmamalı.  Elbette tavsiye çok önemlidir ama kendi başına her şey değildir. İlgili sağlık kuruluşunun/hekimin şeffaf olması, tüm yorumlara her platformda yer vermesi (klinik defteri dahil), internet üzerinden yapılmış yorumlara cevap verebilirliği gibi hususları da mutlaka dikkate almalısınız.

Bursa varis tedavi merkezi olarak doktorumuz Op.Dr.Yunus Keser YILMAZ yönetiminde varis tedavisindeki başarılı sonuçlarımız devam ediyor. Kliniğimiz için yapılmış yorumlardan bazılarını şu sayfamızda derledik, göz atabilirsiniz.

 

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir >>  Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

 

 

 

 

ArabicEnglishRussianTurkish