web analytics
  1. Anasayfa
  2. Varis Tedavisi için En Uygun Mevsim Hangisidir
Varis Tedavisi için En Uygun Mevsim Hangisidir

Varis Tedavisi için En Uygun Mevsim Hangisidir

  • 6 Temmuz 2022
  • 6 Beğenme
  • 234 Görüntülenme
  • 0 Yorum

Varis Tedavisi için En Uygun Mevsim Hangisidir

Varis tedavisi için en uygun mevsim şartı bulunmamaktadır. Genel bir değerlendirme olaraksa kışın olumsuz hava koşulları sebebi ile bazı aktivitelerin ertelenmesi ve evde daha fazla vakit geçirilmesi sebebi ile hareket ve fiziksel egzersiz eksikliği kesinlikle damarlar üzerinde olumsuz etkiye sahiptir.

Yazın, sonbaharda hatta ilkbaharda dahi varis tedavisi yapılabilmektedir. Yani, 4 mevsimde de varis tedavisi yapılabilir, önemli olan uygulama sonrası hemen kızgın güneşe çıkmamaktır.

Mevsim değişikliklerinde varis şikayetleri artar. Varis şikayetleri sıcak hava, basınç artışı, güneşten gelen ışınlar ve mevsim değişikliği gibi nedenlerle artış gösterebilir.

Havaların serinlemesi ile varis hastalarının şikayetleri daha azalacaktır. Bu sebeple tedaviyi mümkün olduğunda ertelemeyip yaptırmakta fayda var. Gerek tıbbi amaçlı gerekse de estetik amaçlı tedavilerin yaz döneminden önce bitirilmesi yaza daha sağlıklı ve güzel bacaklar ile girmenizi sağlayacaktır. Güneş ışınlarının güçlü ve dik gelmediği kış aylarında tedavi sonrası iyileşme daha verimli olur. Bu şekilde ciltte oluşacak renk değişiklikleri en az seviyede olur, kozmetik beklentiler açısından da tedavi daha etkin olabilir.

Ameliyatsız varis tedavisinde hasta hemen her zaman günlük hayatınıza hızla dönebilirsiniz. Ancak tedavi olan damarlardaki iyileşme süreci ve ciltteki değişiklikler için ayrı bir zamana ihtiyaç vardır. 

4 Mevsim’de de varislerinizden kurtulabilirsiniz! Modern kliniğimizde ameliyatsız varis tedavisiyle her mevsime varisleriniz olmadan girin.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir >>  Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?
  • Bu yazıyı paylaşın: :

Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz

ArabicEnglishRussianTurkish